7 yıl boyunca fazla ödediğiniz primleri size geri kazandırıyoruz.

TEŞVİK KONTROL VE ANALİZİ İLE GERİYE DÖNÜK YARARLANMADIĞINIZ SGK TEŞVİKLERİNİ GERİ ALIN, PRİM MALİYETLERİNİZİ DÜŞÜRÜN.

2011 - Mart Ayı İle 2017-Aralık Ayları Arasında Özellikle 6111, 687, 1687 Yararlanılmayan Teşvikler Yüzbinlerce TL Tutmaktadır.

Yüzlerce Sayfalık İptal Ve Ek Bildirgelerini Sizin İçin Hazırlayalım

6111 sayılı torba Kanun ile, teşvik kapsamında olan çalışanlarınız için ödediğiniz SGK işveren prim paylarından 6 aydan 54 aya varan sürelerle tasarruf etmeniz mümkündür. Geçerlilik süresi 31.12.2020 tarihine kadar uzatılan bu teşvik ile, 5510 sayılı Kanun’dan gelen %5’lik prim desteğine ek olarak bordro giderlerinizde %15,5oranında indirim gerçekleşmektedir.

Bu teşvikten geçmişe dönük olarak da yararlanmak mümkündü, 19/03/2015 tarihinde çıkarılan Genelge ile geçmişe dönük yararlanma imkanı kaldırıldı. Bu tarihten sonra işverenler teşvikten ancak dava yolu ile yararlanabiliyorlar.

2018 Mart ayı içinde yasalaşması beklenen Torba Yasa ile geriye dönük teşvikler açısından son bir imkân tanınıyor. Buna göre, düzenlemenin yürürlüğe girmesinden önce veya yürüklüğe girdiği ayı izleyen ayın sonuna kadar (Mart ayında yasalaşması halinde Nisan sonuna) kadar başvuran işverenler de teşvikten yararlandırılacak. Başvuru süresi çok kısa tutulduğu için hazırlıklara bir an önce başlamakta yarar var.

Gelin gerek geçmiş, gerekse güncel teşvik süreçlerinizi birlikte yürütelim… Fırsatı kaçırmayalım… Sınırlı zaman diliminde, büyük kazanç sağlayalım…

Teşvikten yararlanma parametrelerinin çokluğu; eksik yararlanma nedeniyle kazanç kayıplarına veya yersiz yararlanmalara bağlı fark primleri, ceza, faiz uygulamalarına ve en önemlisi ekstra iş yüküne sebep olmaktadır.

E-DENET KURUMSAL DANIŞMANLIK sunduğu İstihdam Teşvikleri Danışmanlığı hizmetiyle, müşterilerine ek iş yükü yaratmadan, SGK teşviklerinden hatasız yararlanma imkanı sunar. Uzman kadrolarımız; kişi, tutar ve oran bazlı teşvik raporunu hazırlarken, sizlere indirimden daha fazla yararlanabilmeniz için izlenmesi gereken yöntem önerilerini de ileterek bordro giderlerinizin asgari düzeye ulaşmasını sağlamaktadır.

Cari dönem ve geçmiş dönemlere ait gerçek kazanç raporunuzu ücretsiz olarak bizden talep edebilirsiniz.

Size kazandırdığımız oranda kazanıyoruz!

Çalışma şeklimiz, size kazandırdığımız oranda kazanma ilkesidir. Sizden sabit bir ücret talep etmiyoruz! Yani her ay alacağınız teşvik tutarı üzerinden bir danışmanlık yüzdesi ile çalışıyoruz. Siz kazanmazsanız, biz de kazanmıyoruz.

Bunun için öncelikle firmanıza özel ve ücretsiz bir analiz çalışması yapıyor, teşvikten yararlanıp yararlanamayacağınızı ya da ne oranda yaralanabileceğinizi tespit ediyoruz.

E-DENET ile:

6111, 687 ve 6645 teşvik şartlarını tam karşılar. Teşviklerden eksiksiz faydalanırsınız.
Sistemimiz tüm teşvikler arasında maksimum faydayı sağlayacak şekilde çalışmaktadır. Yani, bir personel birden fazla teşvik için uygunsa, maksimum faydayı sağlayacak şekilde faydalandırma yapar.
Tamamen güvenlidir. Herhangi bir ceza ile karşılaşmazsınız.
Veri güvenliğiniz sağlanır. Personel ve şirket bilgileriniz şirket dışına çıkmaz.
Sabit bir ücreti yoktur. Size sağladığımız fayda üzerinden bir danışmanlık yüzdesi ile çalışıyoruz. Siz kazanmazsanız biz de kazanmıyoruz.
Bu teşvikten 2020’nin sonuna kadar faydalanabilirsiniz!
Geriye dönük almadığınız teşviklerin alınmasını sağlayarak personel maliyetlerinde önemli bir avantaj sağlarsınız.

6111 sayılı kanun kapsamındaki teşvikten daha fazla faydalanabilmek için ipuçları...

6111 sayılı teşvikler şirketlere ciddi bir tasarruf imkanı tanıyor. Ancak çoğu şirket ya hiç bilmiyor, ya da hesaplaması zor olduğu için faydalanamıyor.
6111 kapsamındaki teşvik için olmaz ise olmaz iki kural var. Bir tanesi, personelin sizin şirketinize başlamadan önce 6 ay işsiz olması. Bunu takip etmek şirketler için biraz zor. Eğer acil bir personel ihtiyacınız yoksa, adaylar arasından son altı ay çalışmamış olanlardan seçim yapmanız çok faydalı olur. Diğeri de, bu çalışanın 6111’den başka bir şirkette faydalanmamış olması. Bu iki kural, kanunun ön gördüğü teşviği almak için olmaz ise olmazlar.


Diğer Kriterler:

Çalışanlarınızı işe almadan önce mutlaka İŞKUR’a kayıt yaptırmasını isteyin. Eğer personeliniz işe başlamadan önce İŞKUR kaydı varsa, teşviklerden en az 6 ay faydalanabilirsiniz. (Tabi ki, son altı ay işsiz olması ve başka bir şirketten bu teşvikten faydalanmamış olması koşulu ile.) Eğer teşviklerden faydalanan bir personel ise, faydalanma süresine 6 ay eklenir. Bu arada İŞKUR’a kayıt yaptırmak hiç de zor değil. Personeliniz internete bağlanan bir cep telefonundan bile bu kaydı yapabilir. esube.iskur.gov.tr adresinden TC Kimlik No gibi temel bilgiler ile çalışanlarınız kayıt olabilir. Ortalama analizleri ve faydalanan personel listelerini sürekli kontrol etmeniz gerekiyor. Performansa dayalı değil de, küçülme nedeniyle işçi çıkartıyorsanız, öncelikle teşvikten faydalanamayan personelleri çıkartmanız daha faydalı olacaktır.
Sonrasında ise, ortalama analizlerini takip ederek, ortalamanızı çok fazla düşürmeden bu çıkartmaları yapmanız, ya da ne kadar personel çıkartırsam, ne kadar teşvik kaybım olur analizini yapmanız buradaki karlılığı maximum seviyeye çıkartmak adına faydalı olacaktır.

“ÜCRETSİZ” TEŞVİK ANALİZİ Hizmetimizden sizde yararlanın kayıplarınızı hemen öğrenin.


Personel maliyetlerinizi %15,5 oranında düşürebilirsiniz!

[email protected]         /        0216 518 33 10       /         0 533 639 64 88

Muhasebe Ücreti Öde
E-Mükellef Girişi